Naučte se pracovat s GA4 daty v prostředí BigQuery a Google Cloud Platform

Rezervace je možná po přihlášení

GA4 jsou nový standard webové analytiky. Marketéři s GA4 daty již denně pracují, ale reporty v GA4 rozhraní ukazují pouze to, co si Google myslí, že byste měli o svém webu nebo aplikaci vědět. S příchodem GA4 se markeťákům díky free exportu dat do Gogle BigQuery otevírá další možnost, jak pracovat s GA4 daty a jak je využít. A to nejen v rámci BigQuery, ale i s pomocí dalších nástrojů dostupných v Google Cloud Platform (GCP).

Znalost práce s GA4 daty v prostředí BigQuery a GCP posouvá možnosti využití GA4 dat na úplně jinou úroveň než umožňuje webové rozhraní. Kromě základních úloh si na workshopu projdeme, jak se v praxi odbavují konkrétní datové úlohy nad GA4 daty s jasným byznys přínosem. Ukážeme si například, jak pomocí BigQuery legálně reportovat veškerou návštěvnost bez ohledu na cookie lištu, jak propojit webová a CRM data a spočítat skutečnou ROI kampaní nebo jak pomocí GCP cílit v Google Ads na publika využívající CRM data o vašich zákaznících.

Čas

10:00

Dopolední

Cena

1 500 Kč

(bez DPH)

Jazyk

Čeština

Lokace

Newton University

Učebna 02

news04 news04

Vašek Jelen

Lead Analyst | MeasureDesign

Vašek se již více než 10 let věnuje digitální analytice – od nastavování měření po vizualizaci a interpretaci dat. Firmám pomáhá mít v datech pořádek a umět je naplno využít. Poslední dva roky se věnuje primárně implementaci a využití dat z GA4 (včetně placené verze GA4 360) a také propojování GA4 dat s dalšími firemními systémy. Po letech na volné noze spoluzaložil analytické studio MeasureDesign, kde kromě analytických projektů a školení na míru vzdělává nové analytičky a analytiky.

Proč jít na školení?

number-01.svg

Získáte přehled o Google Cloud Platform (GCP) a jeho jednotlivých nástrojích (BigQuery, Cloud Functions, Cloud Run apod.)

number-02.svg

Na konkrétních příkladech si ukážeme jak GCP využít a jak v GCP tvořit automatické procesy na zpracování dat

number-03.svg

Detailně se seznámíte s Google BigQuery a projdeme příležitosti, které export GA4 dat do Google BigQuery přináší

number-04.svg

Naučíte se v BigQuery odbavovat základní analytické úkoly nad GA4 daty včetně vytvoření prvního vlastního reportu

Potřebné znalosti

U účastníků workshopu je předpokládaná uživatelská znalost GA4. Výhodou, ale ne podmínkou, jsou technické znalosti typu práce s Google Tag Manager a základní znalost SQL. Pokud se považujete za “netechnického” účastníka, budete po workshopu znát příležitosti, které vám práce s GA4 daty v prostředí GCP a BigQuery přináší. Pokud jste analytik nebo techničtější markeťák, budete kromě toho po workshopu umět i řadu z prezentovaných postupů sám odbavit.

REGISTRACE PRO ÚČASTNÍKY ZAČÍNÁ
30. LEDNA V 10:00

Je potřeba mít zakoupenou a uhrazenou vstupenku na Festival. A být ideálně chvíli před přihlášený do svého účtu. Pokud jste se ještě nikdy předtím nepřihlašovali, doporučujeme si obnovit heslo. Další dotazy ohledně přihlašování jsme zodpověděli v sekci FAQ.